10 Mayıs 2018 Perşembe

Uranüs Boğa Burçları Nasıl Etkileyecek?

Uranüs Boğa: Dünya üzerinde bir devrin kapanışı...ve yeniden kurulan düzen.


Merhaba sevgili dostlar,    15 Mayıs’ta Uranüs son 8 senedir bulunduğu koç burcundan çıkarak boğa burcuna geçti. Hem küresel düzeyde büyük toplumsal dönüşümlerle , hem de bireysel anlamda değişimlerle bu geçişin etkilerini hissedeceğiz. 

    Uranüs, diğer gezegenlerden biraz farklı bir yapıdadır.  Tüm gezegenler doğudan batıya dönerler, ancak Venüs ve Uranüs batıdan doğuya dönmektedir. Uranüs ayrıca son derece eğri bir şekilde döndüğü için; aslında dönmekten çok yuvarlanmaktadır. Diğer gezegenlere göre tuhaf kabul edilen birçok atmosfer olaylarına ev sahipliği yapar, atmosferi iletken elektrik akımıyla kaplıdır.  Kısacası Uranüs, diğer gezegenlere göre marjinal bir yapıdadır.

  Uranüs'ün tuhaf yapısı haritalara etki edince de kendini gösterir. Dokunduğu bölgelerde ani ve beklenmedik, sıra dışı olayları hayatımıza getirir. Eğer doğum haritasında önemli bir konumdaysa kişinin hayatı marjinal, sıra dışı ve tuhaf olur. Ancak kişilik; son derece yaratıcı, orijinal fikirlere açık ve verimlidir. Uranüs, 2010 yılından beridir bulunduğu koç burcundan çıkacak ve 8 yıl sürecek olan boğa burcu hareketine başlayacak. Uranüs'ün bu geçişi en çok sabit burçları ve haritasında sabit burçlarda yerleşimleri (yükselen, ay, venüs, mars vs.) olanları etkileyecektir. Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçları astrolojide sabit burçlar olarak isimlendirilir. Sabit burçlarda ne kadar fazla etkiye sahipseniz, hayatınız o derece çok değişecektir. 

    Sabit burçlar,adından da anlaşılacağı üzere tutunmayı, sürdürmeyi, hedefe kilitlenmeyi, inatçılığı ve tekrarları sembolize eder. Hedefe ulaşmak konusunda sabit burç özellikleri sürdürülebilirlik açısından çok işe yarar; ancak sabit grupların gölge yönü: değişime karşı çıkmak ve direnmektir. Mevcut koşulları korumak için ellerinden geleni yaparlar.

     Ancak ruh, Dünya’ya tekamül için gelir ve durağanlık onun gelişimini engeller. Bir konuda yeterli deneyim kazanıldığı zaman artık o konuda ilerleme gerçekleşemez, konu pürüzler vermeye başlar ve giderek daha fazla alarm vermeye başlar. Bu sayede değişim yapmamız gereken konuları daha net anlayabiliriz. Ruhun bir konuda öğrenmesi bittiği zaman artık o konuyu bırakarak başka bir öğrenme alanına geçmelidir. Bu yeni öğrenim alanı: başka bir iş, başka bir şehir, başka bir evlilik vs. olabilir. Ama sabit burç etkisi olanlar için yoğunluğu olanlar için değişim kolay olmayabilir. Dedikleri gibi: bazen zararın neresinden dönersen kardır; ancak sabit burçlar genelde zarara devam etmeyi seçme eğilimindedir... Eşi ile arasındaki iletişim-sevgi, hatta evlilik ilişkisi bitmiştir ama bırakmaz, işini sevmez ama bırakmaz, eşyası artık işe yaramıyordur ama atmaz, zarar verici durumlara rağmen arkadaşlıklarına devam eder, kıyafeti olmuyordur ama dolapta tutar... Ve değişim reddedilince, sağlık problemleri başlayabilir. Tabi ruhsal problemler de... Aslında burada kişi kendi inadına ve sabitliğine karşı mücadele ediyordur ve değiştiği an her şey daha rahat akacaktır, ayrıca fiziksel ve ruhsal sıkıntılar da sona erecektir. 

    Sabit grup etkisi haritada fazla ise, bir şeyin hayatımızda olmasının iyi -faydalı olduğuna ve onu kaybetmemek için harcadığımız emeğin ona değdiğine emin olmamız gerek. Zira bu olguyu test etmek için Uranüs, ciddi sınavları hayatımıza getirecek. 


Koç ve Yükselen Koç 

Uranüs’ün 2010 yılından beri burcunuzda bulunması sebebiyle hayatınızda radikal değişiklikler gerçekleşti. Aniden evlendiniz, çocuk yaptınız, işe girdiniz, işten ayrıldınız, boşandınız, sürpriz aşklar geldi, hiç ummadığınız arkadaşlarınız oldu, hiç ummadığınız arkadaşlarınızdan kazık yediniz, taşındınız, sıkıntılar çıktı ve tekrar taşındınız... son 8 yıldır Uranüs sert açıları sebebiyle size huzur vermedi. Artık bu atraksiyonlu dönem geride kalıyor ve sakin bir dönem başlıyor. Son 8 senede ne kadar zorlandıysanız artık bu zorlanmalarınız size maddi değerler olarak geri dönecek.  Ayrıca sahip olduğunuz maddiyatların değerlenmesi, evinizin ve yaşadığınız alanların güzelleşmesi, yatırım fırsatlarının karşınıza çıkması gibi güzel kazanımlar da gelecektir. Eee tabi yatırımı yaparken de biraz maddi olarak zorlanma durumu olabilir, ancak Pluton’dan desteği güçlü olduğu için yatırımlarınızın ileride size büyük yarar sağlayacağından emin olabilirsiniz. 10.evinizden geçen Pluto ile destek açısı kariyer hayatınızı en yüksek mevkisi için size fırsat sunabilir. Ev, mekan değişimleri, hatta şehir veya ülke değişimlerinin görülmesi de olası. Uzak mesafelerden gelen eğitim, iş, evlilik gibi ciddi teklifler olacaktır. İş yeriniz ve kariyerinizde sıkıntı çıkması durumunda ise Uranüs’ün açacağı yeni yola doğru devam etmenizi öneririm. Bu yolculuk tahmininizden daha keyifli ve daha verimli olacaktır. 

Boğa ve Yükselen Boğa 

Uranüs 1. evinizde olacak. Değişimden pek hoşlanmayan boğalar için zorlayıcı bir deneyim ancak; Uranüs’ün kuracağı kontakların güçlü olması onları çok güçlendirecek ve önlerine fırsatlar çıkartacak. Yenilenme ve dönüşme dönemine girmek üzeresiniz. Bazıları için imaj değişimi, zayıflama ve diyet, bazıları için hastalıktan iyileşme ve yeni bir yaşama başlama söz konusu. Bunun yanında sosyal kimliği değiştiren evlenme,çocuk sahibi olma, yeni bir iş için yeni bir şehre taşınma, ev kurma, boşanma,tek başına yaşamaya başlama veya kendi işine sahip olma gibi yükü fazla olaylar da getirecektir. Ancak ne getirirse getirsin, ciddi sorumluluk ve çalışma gerektiren durumlar sizleri bekliyor. Alacağınız destekler, zorlanmanıza rağmen amaçlarınıza ulaşacağınızı ve başarılı olacağınıza işaret ediyor. Özellikle 2020’lere kadar olan Satürn-Pluton desteği ile birlikte üniversite, yayıncılık , din çalışanları, yükseköğretim çalışanları, ordu mensupları, uzak mesafeli işlerin(havayolu taşımacılığı gibi) çalışanları, felsefeciler ve kendilerini düşünsel yönden geliştirmek isteyenler için her türlü değişik fırsatı Uranüs karşınıza çıkartacaktır. 

İkizler ve Yükselen İkizler

Uranüs, 2010 itibariyle sizi destekleyen bir konuma geldi ve son 8 yıldır da sosyalleşme, iş kurma, grup çalışmaları gibi konularda sizlere destek verdi. Artık Uranüs 12. evinizde olacak. Gizli düşmanlar, kapalı kalma, yurt dışı, depresif hissetme, sağlık sıkıntıları gibi konular gündeme gelebilir ancak 8.evde yer alan Pluton ve şimdilik Satürn destekleri ile sizleri bu durumlarla baş etme konusunda rahatlatacaktır. Ruhsal konulara yönelme, bilinçaltı temizliği, NLP kursuna katılma gibi planlarınız varsa bu süreç sizi çok destekleyecektir. Bu konulara yönelmeniz ile yaşayacağınız süreci çok daha hafif atlatabilirsiniz. Yurt dışına çıkma, hatta yerleşme, yurt dışında eğitim fırsatlarının çıkması gibi şanslar karşınıza çıkarsa kesinlikle değerlendirin derim, zira ani tekliflerin gelmesi olası. 

Yengeç ve Yükselen Yengeç 

Uranüs’ün 2010’da koç burcuna geçişinden en fazla hasarı alan gruptasınız sevgili yengeçler. Evlilik, boşanma, hamilelik, düşük-bebek kaybetme, iş kaybı, maddi sıkıntılar, çocuklarla problemler, eş ile problemler gibi bir çok alanda Uranüs sizi inanılmaz zorladı. En fazla zorlanmayı da 2010-2012 yılları arasında yaşadınız. Bu sebepten dolayı şu anda Uranüs’ün boğa burcuna geçmesi en fazla da size yarayacak. Artık son 8 senedir yaşanan zorlukların ödüllerini almaya başlayacaksınız. 2010 itibariyle çok zor dönemlerden geçtiniz, eee artık siz de mutlu olun, sizin de yüzünüz gülsün :) Uranüs artık sizi köstekleyen açıdan çıkıp destekleyici duruma geçiyor ve 11 ile 7. evlerden gelen destekler; evlilik, çocuk sahibi olma, hayalindeki aşkı bulma gibi konularda size yardımcı olacak. Kendi işinin patronu olma arzunu var ise bu dönem size yarayacak! 2009-2023 yılları arası Pluton, burcunuza zıt açı yapacağı için hayatınızın tamamen sakinleşmesi için biraz daha süre geçmesi gerekiyor. Ancak hiç hoşlanmadığını şekilde ani ve olumsuz dğeişimlerin zamanı geçti. Artık daha yavaş ve daha olumluya doğru dönüşümler yaşayacak ve mutluluk duygusunu yaşamaya başlayacaksınız. Özellikle de Kasım 2018’e kadarki Jüpiter desteği size maddi-manevi birçok konuda çok güçlü destekler sunacaktır. Lütfen tükenmişlik sendromu yaşamayın ve hayalleriniz konusunda harekete geçin. 

Aslan ve Yükselen Aslan

Değişimden ve işlerin kendi kontrollerinden çıkmalarından pek hoşlanmayan sevgili aslanlar; Uranüs’ün en fazla dönüşüm yaşatacağı burçlardan birisiniz. Uranüs, 10.evinizde olacak ve 6.evden alacağı Pluton ile Satürn destekleri ile kariyer hayatınızı tamamen yeniden şekillendirecek ve yükselmeniz için size fırsatlar sunacak. Tabi kariyer ile birlikte ev, mekan değişimleri, hatta şehir veya ülke değişimlerinin görülmesi de olası. Bunun yanında aile konularında sürpriz değişimler, aile büyüklerinin sorunları ile ilgilenme,miras gibi konular da gündeme gelebilir. 
İş yeriniz ve kariyerinizde sıkıntı çıkması durumunda ise Uranüs’ün açacağı yeni kariyer hedefine doğru devam etmenizi öneririm. Bu süreç sonrasında hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Değişim konularından pek hoşlanmadığınız ve direndiğiniz için bu süreçte çeşitli sağlık sıkıntıları baş gösterebilir. Bu durumda iki seçeneğiniz var, ya olayları akışına bırakacaksınız ve iyileşeceksiniz, ya da uygun bir doktor ile görüşüp tedavi alacaksınız. Unutmayın ki vücudunuz sadece sizin tepkilerinizi görünür bir şekilde ortaya koyuyor. 

Başak ve yükselen Başak

Uranüs 9. evinizde olacak. Uranüs geçişinin en olumlu etkileceği burç başak burçları olacak. Maddi-manevi her alanda yükselişte olacağınız bir 8 yıllık süreç başlamak üzere. 5. Evden Pluto ile Satürn’den gelecek destekler ile- eğer evli değilseniz- aşık olarak evlenip çocuk yapmak için çok aşırı uygun bir süreç geliyor😊 Üniversite eğitimi almak isteyenler önlerine sürpriz fırsatların çıkacağı ve ileride güzel çıktıları olacak deneyimler kazanacaklar. Erasmus sınavını kazanıp burs almanız, istediğini okuldan kabul almaz gibi durumların görülmesi olası..Aynı durumlar yayıncılık , din çalışanları, yükseköğretim çalışanları, ordu mensupları, uzak mesafeli işlerin(havayolu taşımacılığı gibi) işlerde çalışanlar için kariyersel açıdan çok verimli yıllar geliyor.
Kendinizi düşünsel yönden geliştirmek için her türlü fırsatı, değişik deneyimi ve tuhsaf olasılıkları Uranüs karşınıza çıkartacaktır. Bol okumalı, araştırmalı, iletişimli bir döneme giriyorsunuz. Hayatınızın en verimli ve en harika geçecek olan 8 yılı başlıyor. Terazi ve Yükselen Terazi 


Uranüs’ün 2010 itibariyle koç burcuna geçişi ile hayatınızın neredeyse en problemli 8 senesini yaşadınız. Aniden evlendiniz, çocuk yaptınız, işe girdiniz, işten ayrıldınız,boşandınız, sürpriz aşklar geldi., hiç ummadığınız arkadaşlarınız oldu, hiç ummadığınız arkadaşlarınızdan kazık yediniz, taşındınız, sıkıntılar çıktı ve  tekrar taşındınız... son 8 yıldır Uranüs sert açıları sebebiyle size huzur vermedi. Artık bu atraksiyonlu dönem geride kalıyor ve sakin bir dönem başlıyor. Uranüs artık 8. Evinize geldi. Yine de 8. evin ölüm, yeniden dönüşüm, gizli saklı işler, borçlar ve ameliyatlar evi olduğunu unutmamak gerek. Sizi sağlık, eşin kaynakları ve miras-nafaka gibi konularda zorlasa bile, güzel açıları bu durumlardan güçlenerek çıkacağınızı göstermekte. Doktorların 'bu iyileşmez' dedikleri hastalıklardan kurtulmanıza yönelik açılar var diyebilirim :) Son 8 senede ne kadar zorlandıysanız artık bu zorlanmalarınız size maddi değerler ve para olarak geri dönecek.  Ayrıca sahip olduğunuz maddiyatların değerlenmesi, evinizin ve yaşadığınız alanların güzelleşmesi, yatırım fırsatlarının karşınıza çıkması gibi güzel kazanımlar gelecektir. Eee tabi yatırımı yaparken de biraz maddi olarak zorlanma durumu olabilir, çünkü Pluton’dan gelen sert açı 2023 yılına dek sizi dönem dönem sıkıştırmaya devam edecektir. Yine de Uranüs’ün burç değiştirmesinin hayatınızda ciddi bir refah artışına, maddi güce, iş koşullarının iyileşmesine, verimliliğinizin artmasına getireceği çok büyük. Sağlık açısından ani bazı sıkıntıların çıkması, angarya işlerin artması, sorumlulukların fazlalaşması gibi alanlarda Uranüs extra yükler getirse de, bunlar son 8 senedir yaşadıklarınızın yanında çok küçük kalacaktır. Ayrıca ruhsal konulara yönelme, bilinçaltı temizliği, NLP kursuna katılma gibi planlarınız varsa bu süreç sizi çok destekleyecektir. 

Akrep ve Yükselen Akrep 

Uranüs gezegeni 7. Evinizde olacak ve açıkçası 8 senelik dönemde en fazla dönemde hem zorlanacak, hem de birçok şansa sahip olacaksınız.Kasım 2018’e kadar Jüpiter’in de burcunuzda olması sebebiyle güçlü desteklere sahipsiniz, bu süreci iyi kullanın derim. Sonrasında ise Uranüs’ün sizi sınavlara tabi tutacağı, bolca değiştireceği ve hayatınızı dönüştürecği bir dönem başlıyor. Yükselenin karşısında olacak bu açılar sizi birçok alanda zorlamakla birlikte çok güçlü destekleriniz de bulunmakta. Pluton 3. evinizde ve Satürn ile birlikte destek açıları sizlere güzel bir evlilik,partnerlik, ortaklık kurma, çocuk sahibi olma, iş yeri açma, işe girme, kadro alma gibi konularda büyük destek sağlayacak. 2018 Kasım'da kuzey ay düğümünün yengeç burcuna geçişi, size büyük şansların gelmeye başladığı 18 aylık bir sürenin başlaması anlamına geliyor. Kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz. Kariyerin değişmesi, ev-şehir değişikliklerinin gündeme gelmesi gibi olaylar aniden ve ummadık zamanlarda kapınızı çalacaktır. Değişim konularından pek hoşlanmadığınız için bu süreçte çeşitli sağlık sıkıntıları baş gösterebilir. Bu durumda iki seçeneğiniz var, ya olayları akışına bırakacaksınız ve iyileşeceksiniz, ya da uygun bir doktor ile görüşüp tedavi alacaksınız. Unutmayın ki vücudunuz sadece sizin tepkilerinizi görünür bir şekilde ortaya koyuyor. 

Yay ve Yükselen Yay 

Uranüs’ün 2010 itibariyle koça geçmesi size bazı alanlarda fırsat getişmiş olsa da Pluton ile sıkıntılı açılarından dolayı aslında tam olarak refaha eremediniz. Son 8 yıldır Uranüs-Pluton’un sıkıntılı açıları, maddiyatınızı ters bir şekilde etkilemiştir (eğer aslan-koç ve yay etkiniz fazla ise tam tersi: maddiyatınız artmıştır ve bu durum da sona ermek üzere) Bunun yanında 2014 Aralık- 2017 Aralık tarihlerinde burcunuzda olan Satürn de sizi iyice hayattan bezdirdi. Kısacası çapraz ateşte kaldınız diyebilirim.   Uranüs'e dönelim: 2010 sonrasında Uranüs-Satürn ve Pluton sebebiyle aşk, flört, turizm, gezi gibi alanlarda yaşanılan sıkıntılar nedeniyle kendinizi bir türlü tam olarak mutlu hissedemediniz.  Uranüs’ün boğaya geçmesi yani; artık 6. evinize gelmesi maddi açıdan zorlanan yayları daha ciddi bir işe yerleştirecek ve maddi konuları güçlendirecektir. Uzun dönemdir beklenilen kadroların gelmesi, beklenilen paraların ele geçmesi, aşk konusunun oturması ve artık ani başlayıp biten ilişkilerden ziyade kalıcı ve makul kişilerin karşınıza çıkması gibi gelişmeler deneyimleyeceksiniz. Kasım 2018 itibariyle Jüpiter'in burcunuza gelmesi sonrasında yaşayacağınız müthiş bir 1 yıllık süreci başlayacak ve Jüpiter, 2015-2018 arasında Satürn yay sürecinde yaşadığınız tüm hayal kırıklıklarını unutturacaktır.

Oğlak ve Yükselen Oğlak 

Uranüs 2010 itibariyle sizi çok zorladı, ancak pluton’un burcunuzda olması sizi yine de güçlendirdi ve güzel konumlara getirdi. Şimdi Uranüs’ün de 5. Evden destek açısına geçmesiyle birlikte son derece güzel bir 8 yıl geliyor! Eğer evli değilseniz- aşık olarak evlenip çocuk yapmak için çok aşırı uygun bir süreç 😊 Tam hayalinizdeki gibi iletişim kurabileceğiniz, uzlaşabileceğiniz, fikren uyum içinde olacağınız, kavgadan uzak ve uygun dozda romantiklik de içeren bir evlilik-ortaklık konularını gündeme getirebilir. Yeni bir hobiye başlama durumu olabilir. Ayrıca Pluton’un 2023’e kadar sizi destekleyen konumda olması ev, iş ve maddi konularda da beklenmedik güzel sürprizleri hayatınıza getirecektir. 

Kova ve Yükselen Kova

Uranüs 4.evinizde olacak ve açıkçası Uranüs’ün zorlayacağı grupta bulunuyorsunuz sevgili kovalar. Kendi yönetici gezegeniniz burcunua açı yaparken ev konularında değişiklikler gündeme gelecektir. Ayrıca aile konularının da ön planda olduğu bir süreç olacak, yani aile fertlerinde çeşitli sıkıntıların olması, ev içi işlerin artması, angaryaların üstlenilmesi gibi can sıkıcı konular söz konusu. Aniden evlenmek, çocuk yapmak, işe girmek, işten ayrılmak,boşanmak, sürpriz aşklar, hiç ummadığınız arkadaşlarınızdan kazık yemek, taşınmak, ani iş ve kariyer değişiklikleri gibi dönem dönem ani değişimler hayatınızda görülecektir. Uranüs’ün Pluton’dan aldığı destekler ile bu dönüşümlerin güzel sonuçlanacağını söyleyebilirim. Tabi değişim konularından pek hoşlanmayan ve öngörülemez durumları tehdit olarak algılayan kovalar için bu durum biraz can sıkıcı olabilir. Değişime direnç göstermeniz halinde bu süreçte çeşitli sağlık sıkıntıları baş gösterebilir. Bu durumda iki seçeneğiniz var, ya olayları akışına bırakacaksınız ve iyileşeceksiniz, ya da uygun bir doktor ile görüşüp tedavi alacaksınız. Unutmayın ki vücudunuz sadece sizin tepkilerinizi görünür bir şekilde ortaya koyuyor. 

Balık ve Yükselen Balık 

Uranüs 3.evinizde olacak. Açıkçası Uranüs’ün burç değiştirmesinin en çok yarayacağı ve bereket getireceği burçlardan birisiniz. Uranüs bir yandan burcunuzu destekler konuma gelirken, bir yandan da Pluton ile Satürn de 11.evden ona yardım edecek ve bu durum da maddi –manevi iyileşmeler, bolluk, bereket, sevgi ve aşk konularında mutluluk , şans, kendi işinin patronu olma, hayallerin gerçekleşmesi, yurt dışında yaşama ve refahın artması biri konuların ön planda olduğu güzel bir 8 yıllık dönemin başlaması anlamına geliyor. Kasım 2018’e kadar Jüpiter de sizi destekleyen bir konumda olacak, bu şansların artması demektir. Ve taaa 2015’in başlarından itibaren yüzünüzün gülmediği düşünülürse, artık mutlu olmayı hak ettniz. Kasım 2018’de düğümlerin sizi desteklediği bir süreç başlayacak ve 18 ay da devam edecek, asıl kadersel dönüşümleri ve mutluluğu o zaman yakalayacaksınız, tadını çıkartın! 

Sevgiyle kalın :) 

Yazar: Astrolog İlkay Çıkla

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder