28 Aralık 2017 Perşembe

2018'de Burçları Neler Bekliyor?2018'de Şans sizinle Olsun!


Koç ve Yükselen Koç 
Sevgili koçlar, çok çalışın, üretin, değiştirin ve geleni Kabul edin. Mayıs ayında Uranüs’ün burcunuzdan çıkması, son 6 yıldır bir türlü kavuşamadığınız sakinliğe kavuşmanızı sağlayacak. Gergin açılara sahip Uranüs nedeniyle zorlandınız ve burcunuzdan çıkması size hatırı sayılır şekilde rahatlatırken aynı zamanda sürpriz para kaynaklarını ve kariyer fırsatlarını da hayatınıza çekecektir. Yine de 2018 dikkatli olma zamanı, hiç bir işinizi şansa bırakmayın! Sağlık, kariyer ve aile konuları çok çalışmalı ve mücadele etmeli konuların başında geliyor. Tepede duran Satürn+Pluto, Temmuz-Ağustos aylarında burcunuzun da yöneticisi olan Mars retrosu ve üstüne Temmuz ve Ağustos tutulmaları, yaz aylarının çokça tedbirli geçirilmesi gerektiğine işaret ediyor. İş yeriniz, kariyeriniz, aileniz, sağlığınız ve toplumsal statünüz bu değişikliklerin görülme alanları. Haritasında Oğlak gezegenleri güçlü destek alan koçları, kariyer hayatlarının en yüksek mevkisi için size fırsatlar bekliyor olacak. Ev, mekan değişimleri, hatta şehir veya ülke değişimlerinin görülmesi de olası. Bunun yanında miras veya eş-ortaklardan gelen paraların değerlendirilmesi de söz konusu olabilir. Eğer meditasyon -yoga-ruhsal enerji konularına ilgili duyuyorsanız önümüzdeki 1 yıl boyunca bu konularda oldukça aydınlanacağınızı ve farkındalığınızın artacağını söylemek gerek. Ocak ve Şubat aylarındaki tutulmalardan aldığınız güçlü destekler varken, bunları yakalamak istediğiniz fırsatlara doğru bir hamle olarak görün ve değerlendirin.  

Boğa ve Yükselen Boğa 

Açık ara farkla yılın en şanslı burçlarından birisiniz sevgili boğalar. Sanki gezegenler iş birliği yapmışlar ve size 2012 Eylül-2015 Ekim arasında kaybettiklerinizi geri vermeye ve size mutlu etmeye çalışıyorlar. Birçok bekar Boğa, evlilik için doğru partneri bulacak, aşık olacak ve mutlu bir evlilik yapacak. Arkadaş çevresinin artması ve çeşitlenmesi, uzak seyahatler ve hatta yurt dışı konularının gündeme gelmesi de seçenekler arasında. Yaşanılan mekanda büyük değişimler-tadilat gibi-veya komple yaşanılan yerin değişimi ve başka bir eve, şehre veya ülkeye taşınma da görülebilir. Temmuz Ağustos aylarındaki tutulmalar yılın en hassas dönemi ve yaz aylarında kendinize, ailenize, partnerinize ve işinize ekstra dikkat etmenizde fayda var. Yaz aylarında kendinizi gergin hissedebilirsiniz ve spor, seyahate çıkma gibi enerjinizi doğru yönlendireceğiniz bir yönelim ile bu dönemi daha rahat atlatabilirsiniz. 15 Mayıs’ta Uranüs burcunuza giriyor ve 7 yıl boyunca sürpriz değişimlere hazır olun. Uranüs’ün alacağı güçlü destekler, süpriz birçok harika olayı hayatınıza çekecektir. Kendinizi düşünsel yönden geliştirmek için her türlü fırsat karşınıza çıkartacaktır. Bol okumalı, araştırmalı, iletişimli bir döneme giriyorsunuz. Kendi işinizi açmak istiyorsanız da bunun için uygun fırsatların ortaya çıkması sizi hayallerinize ulaştıracaktır.

İkizler ve Yükselen İkizler
2014 Aralık ayından beridir hayatı zorlaştıran Satürn’nün artık size rahat bırakacağı bile 2018’in güzel yönlerinden sevgili İkizler :) 9 Kasım’da karşıt burcunuza geçecek Jüpiter ise evlilik ve partnerlik isteyen ikizler burçlarına güçlü fırsatları getirecek, biraz sabır. Temmuz ve Ağustos aylarındaki gerilimli tutulmalar birçok burcu olumsuz etkilerken, burcunuza destek verecek: yaz sonu ve sonbahara doğru durumların meyvelerini toplamaya başlarsınız. İletişimde artış, yeni bilgiler öğrenme, kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar gibi konular yıl boyunca ön planda olacaktır. Bol okumalı ve araştırmalı bir dönem geliyor. İş konularında çok çalışmanız ve bunun da karşılığı almanız , terfi ve sorumlulukların artması gibi iş konularının bu yıl gündeminizde olması ihtimalleri yüksek. Eğer durumunuz uygunsa emeklilik ve daha önceki yatırımların değerlenmesi durumları da söz konusu olabilir. Sağlıklı yaşam konusunda kendinize daha fazla özen göstereceğiniz bir süreç olacak; buna diyetiniz ve sporunuz konusunda dikkatli olmanız gereken bir yıl, sağlık kontrollerinizi ihmal etmemeniz faydalı olacaktır. Uzun süredir sizi rahatsız eden sağlık sıkıntıları, eğer çaba gösterirseniz (meditasyon, tedavi süreci, alternatif tıp vs. siz her yolu deneyin) yok olacaklar... Ayrıca ruhsal konulara yönelme, bilinçaltı temizliği, NLP kursuna katılma gibi planlarınız varsa bu süreç sizi çok destekleyecektir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç
Tutulmalar burcunuzda başlıyor ve 14 Kasım 2018 itibariyle de Kuzey düğüm, yani kadersel yolunuzu-ve şansınızı gösteren birincil gösterge yengeç burcuna geçecek. Bu geçiş büyük şansların gelmeye başladığı 18 aylık bir sürenin başlaması anlamına geliyor. Ve 18-19 yılda bir kez olan bir açı olduğu için, iyi değerlendirin derim. Bu yıl 13 Temmuz’daki tutulma sizin burcunuzda ve çok güçlü destekler sunacak ve kariyer, iş, aile, kişisel gelişim, kadersel yönelim gibi konularda fırsatlar yaz aylarında gelmeye başlayacak. Tabi yine de bu açıların sıkı çalışmayı ve sorumluluk almayı ifade eden açılar olduğunu belirtelim. Ayrıca çocuk sahibi olmak isteyen yengeçler için de muhteşem bir dönem. Torun bekleyen yengeçler için de…Yüksek öğretim konularında da şanslı olacaksınız. Basın -yayın-eğlence konularında çalışan yengeçler ise ekstra şanslılar. Borsa ve kumar konuları ile ilgilenenler varsa şanslarının bol olacağını da söylemek gerek. Satürn sizi yıl boyunca özellikle evlilik-partnerlik , ortaklar, açık düşmanlar ve mahkemeler konularında zorlayacak,dersler verecek ve bazı fazlalıkları hayatınızdan çıkartacak. Temmuz ve Ağustos ayları tutulmaların etkisi ile sert bir dönem olacak, sinirleriniz gerilebilir ve beklemediğiniz ve hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. 15 Mayıs 2019 itibariyle de Uranüs'ün boğaya geçmesi sizi rahatlatmaya başlayacaktır ve sonraki 7 yıl boyunca 2010 sonrasında yaşadığınız birçok talihsiz durumun iyileştiğini göreceksiniz. Kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz. Kariyerin değişmesi, ev-şehir değişikliklerinin gündeme gelmesi ve şartların iyileşmesini bekleyebilirsiniz. 

Aslan ve Yükselen Aslan

Sevgili aslanlar, kadersel yönelimi ve şansları gösteren Kuzey ay düğümü halen burcunuzdan geçiyor ve Kasım 2018’e kadar da kalacak; yani fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.  31 Ocak ve 11 Ağustos tutulmaları burcunuzda olacak ve olayların akışını hızlandıracaktır.  Ev, aile, yaşanılan ev gibi konular gündeme gelecektir. En azından dekorasyon yaptırmak, en fazla da yaşanılan yerin değiştirilmesi konusu bu yıl öncelikli. Sağlık ve ameliyat gibi durumlar gündeme gelebilir, rahat olun, Jüpiter sizi ameliyattan minimum hasar ve maksimum sağlık ile çıkartacaktır.  Günlük çalışma koşullarının zorlaşmasını, sorumluluklarınızın artmasını, bazen hem evde hem işte yoğun çalışma durumları bu yıl sizi biraz zorlayabilir, özellikle Haziran sonu retro olacak Mars, Temmuz ve Ağustos aylarında da retrosuna devam edecek ve bu dönemlere dikkat etmelisiniz. Zaten enerjik bir burç olduğunuz için bu dönemler sizde gerginlik yaratabilir ve spor, meditasyon, seyahate çıkma gibi aktiviteler yapmanız sizi rahatlatacaktır. Temmuz ve Ağustos ayları tutulmaların etkisi ile sert bir dönem olacak, sinirleriniz gerilebilir ve beklemediğiniz ve hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bu yıl ev, arsa, gibi yatırım fırsatları çıkacaktır ve maddi açıdan yapacağınız mantıklı yatırımlar size 2024 ve sonrasında çok güçlü gelir kapıları açacaktır.(aldığınız arsanın önünden yol geçmesi gibi) 15 Mayıs’ta Uranüs’ün Boğa burcuna geçişi ile kariyeriniz ve toplumsal statünüz konusunda sürprizlerle dolu bir döneme giriyorsunuz, aldığı destekler gelen sürprizlerin güzel olduğunu da gösteriyor. Değişime hazırlanın!

Başak ve Yükselen Başak

Zeka ve iletişimi temsil eden sevgili başak burçları, bu yıl hayalinizdeki yıl! 2018 yılının en şanslı burçlarından birisiniz. Gezegen destekleri sizleri iletişim bilgi, öğrenme, eğitim, kurs-ders alma, araştırma, ticaret, satış gibi konularda fırsat üstüne fırsat sunacaktır. Bunun yanında arkadaşınız ile hem güzel iletişim kurup hem de güzel bir aşk yaşayabilir ve bu durumu dilerseniz evliliğe çevirebilirsiniz. Şöyle dilediğiniz gibi sakin, aklı-mantığı çalışan, büyümüş de küçülmüş bir bebek –eğer istiyorsanız- aileye gelebilir:) Zodyağın bekar burcu olan başaklar bu yıl bolca evlilik teklifi alacaklar! Ayrıca bol bol seyahat edeceğiniz bir süreç olacak, valizinizi ve kıyafetlerinizi şimdiden hazırlayın.  Temmuz ve Ağustos aylarındaki gergin açılar ve tutulmalar sizden saklanan bazı gerçeklerin ortaya çıkmasına veya bilinçdışı şekilde gerilmenize sebep olabilir. Temmuz-Ağustos aylarında-özellikle tutulma haftalarında-  daha dikkatli olmanızda fayda var. 15 Mayıs’ta Uranüs’ün boğa burcuna geçerek size desteklemesi, tam 7 yıl boyunca maddi-manevi birçok fırsatın size geleceğini gösteriyor. Bunun içerisinde evlilik, aşk, çocuk, kariyer ve her türlü yükselme fırsatının olduğunu söylemek gerek. 2010 sonrasında değişen iş-kariyer konularınız şimdi yukarılara doğru seyir halinde olacak, tadını çıkartın!

Terazi ve Yükselen Terazi

Sevgili Teraziler, bu yıl bazı konularda zorlansanız dahi güçlü desteklere sahipsiniz ve doğru hamleler ile zorlukları fırsatlara çevirme şansınız var. Satürn her ne kadar size zorluyorsa da kadersel yolu gösteren düğümler ve tutulmalar size destekleyen konumdalar. Özellikle 15 Mayıs itibariyle Uranüs’ün boğa burcuna geçmesi sizi çok rahatlatacak. Maddi kaynakların artması, yatırım fırsatlarının ortaya çıkması, daha önce yapılmış yatırımların kara dönüştürülmesi ve değerlenmesi gibi bütçenizi ferahlatacak durumlar yolda. Aile ve ev konusunda bazı angaryaların ve zorlukların size beklediğini bilmeniz faydalı olur; evinizin, şehrinizin değişimi gibi konular gündeme gelebilir. Hiç olmadı, ev dekorasyonunuzu değiştirebilirsiniz diyelim...Bazen eve gelen yeni bireyler olabiliyor (örneğin annaneniz yanınıza taşınabilir, ev arkadaşı edinebilirsiniz) Hiçbir işinizi şansa bırakmayın çünkü bu dönem çalışma zamanı! Taşınma, iş yeri değişikliği, terfi etme gibi günlük rutininizi değiştirmenizi sağlayacak durumlar da sizleri bekliyor. Temmuz ve Ağustos yılın sıkıntılı zamanları ve siz de etkilenen gruptasınız, bu nedenle bu aylarda kendinize dikkat etmenizde fayda var. İş yerinde bazı angarya işler üstünüze kalabilir ve bu durum canınızı sıkabilir. Örneğin 6 kişi çalışırken sayı 4'e inebilir ve haliyle daha fazla çalışmak durumunda kalırsınız. Ya da eşiniz fazla mesaisi nedeniyle evle ilgilenemez ve sizin ilgilenmeniz gerekebilir; tabi yine sorumluluklar sizin üstünüze kalır. 2010 itibariyle çok yoruldunuz, 15 Mayıs’ta Uranüs'ün sizi zorlamayı bırakmasıyla çok rahatladığınızı hissedeceksiniz ve kariyeriniz de bu tarihten sonra daha rahat ilerleyecek. 

Akrep ve Yükselen Akrep

Sevgili Akrepler, yılın tartışmasız en şanslı burcusunuz, keyfini çıkartın. 12 yılda bir gelen Jüpiter artık sizin burcunuzda ve en fazla artısını görenler de sizler olacaksınız. Kimliğin yenilenmesi, yıllardır beklediğiniz evlilik, iş, aşk gibi şansların karşınıza çıkması, bolluk ve bereketin artması gibi harika deneyimler sizleri bekliyor. Bolca seyahate ve turistik geziye çıkabilirsiniz. Eğitim, öğretim, kariyer alanlarında güçlü destekleriniz olacak. Terfi, sorumlulukların artışı da gündemde, tabi paranın artışı ile birlikte gelecekler. Haritaları destekleyen bazı akrepler kendilerini bulundukları ortamın yöneticisi olarak bulacaklar...Bu şansınızı iyi kullanın. Eğer işsizseniz; iş konusunda özellikleriniz ilanlardaki taleplerin yarısını bile karşılamasa dahi başvurun :) Çocuk isteyen akrepler yine Jüpiter'in akrep sürecinde şanslı olacaklar. Sağlık konusunda da yine oldukça güçlü olacağınız bir dönem (ancak kilo konusuna özen göstermenizi tavsiye ederim) Temmuz ve Ağustos yılın sıkıntılı zamanları ve siz de sert etkilenen gruptasınız, bu nedenle bu aylarda kendinize dikkat etmenizde fayda var. Haritanızda aslan-kova burçlarının olduğu bölgelerde sabrınızı zorlayan olaylar meydana gelebilir. Veya yönetici gezegeniniz olan marsın geri hareketi içteki enerjinin gerilmesine sebep olabilir, bol spor, meditasyon gibi aktiviteler ile bu dönemi daha rahat atlatabilirsiniz. Kasım 2018'de düğümlerin de destekleyici pozisyona geçmesi sizde 18 sürecek şanslı bir dönemin başladığını gösteriyor. Mayıs 2018 itibariyle Uranüs'ün kaşıt burcunu boğaya geçmesi sizleri hafiften zorlamaya başlasa da, o sürece kadar elde edecekleriniz; sizin en uç noktalardaki akrepsel isteklerinize bile fazlasıyla yetecek düzeyde.

Yay ve Yükselen Yay 

Sevgili Yaylar, artık yola Satürn’süz devam ediyorsunuz ve bu bile başlı başına bir nimet  J Ruhsal olarak mussmutlu bir yıl olacağını söyleyerek başlayalım. Eğer geçmiş yıllarda ciddi travmalar yaşadıysanız ve bu hayatınızı etkiliyorsa, ilk olarak bunlardan kurtulacaksınız. Bilinçaltı temizliğini ve ciddi bir arınma, yenilenme, tazelenme süreci geliyor. Hayatın anlamını bulma ve makro bilincinizi yükseltme arayışınıza hatırı sayılır bir yardım gelecektir. Bu yıl 'SEYEHAT YA RESULALLAH' diyebilirsiniz :) Ayrıca yurt dışı konularının ön plana çıkması ve yabancılarla evlilik, ortaklık gibi konular da gündeme gelebilir. Satürn size maddi-manevi bir çok konuda zorladı ve artık maddi durumunuzda ciddi artışlar meydana gelebilir. Eğer para biriktirebilen ve ölçülü harcayan bir yaysanız (zaten para biriktiriyorsa yengeç, oğlak, akrep, boğa, başak etkisi filan vardır; yoksa yayın para biriktirdiği pek görülen bir durum değil) müthiş yatırım fırsatları ile karşılaşırsınız. Eee tabi yatırımı yaparken de biraz maddi olarak zorlanma durumu olabilir, ancak yatırımlarınızın ileride size büyük yarar sağlayacağından emin olabilirsiniz. Yani örneğin alacağınız arsanın önünden kısa bir süre sonra yol geçeceğini öğrenebilirsiniz:) Eğer elinize geçen parayı harcayangillerdenseniz Satürn 2. evinizden geçerken para biriktirmeniz gerektiğini size öğretecektir:) Temmuz ve Ağustos yılın sıkıntılı zamanları ancak siz bu sıkıntılı durumlara rağmen kazançlı çıkacak olan grupta olacaksınız.  2018 Kasım ayı itibariyle Jüpiter yay burcuna geçecek ve asıl güzellik işte o zaman başlıyor, ortalama 12 senede bir gelen şanslar sizi bekliyor olacak. Siz şimdilik manevi yönde ilerleyin, maddi olarak yıl sonu güzel sürprizler kapınızı çalacak :)

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlaklar için bu yıl ilginç açılar var; zira Satürn sizin burcunuzda ve bu bile zor bir yıl olacağını gösteriyor, ancak kuracağı kontakların güzel olması Oğlakları çok güçlendirecek ve önlerine fırsatlar çıkartacak. Tabi yine de Satürn'den bahsediyoruz... zorlamadan bırakmayan bir gezegen arkadaşımız olunca o fırsatların çok da rahat geleceğini düşünmemek gerek :) Tam bir yenilenme dönemine girmek üzeresiniz. Bazıları için zayıflama ve diyet, bazıları için hastalıktan iyileşme ve yeni bir yaşama başlama söz konusu. Oğlaklar için evlenme,çocuk sahibi olma, yeni bir iş için yeni bir şehre taşınma, ev kurma, boşanma,tek başına yaşamaya başlama veya kendi işine sahip olma gibi çok emek isteyen gelişmeler geliyor.  Temmuz ve Ağustos tutulmaları yılın sıkıntılı zamanları ve siz de en sert etkilenen gruptasınız, bu nedenle bu aylarda kendinize dikkat etmenizde fayda var. Yaz ayları sizde gerginlik yaratabilir, sinirleriniz gerilebilir ve beklemediğiniz ve hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde spor, meditasyon, seyahate çıkma gibi aktiviteler yapmanız sizi rahatlatacaktır. 2018 Mayıs itibariyle Uranüs de sizi desteklemeye başlayacak ve hayat daha keyifli bir hale gelecek. Sosyal ve bol iletişim içeren bir yıl olacak:  ilgi alanınızda ne varsa; resim, tenis, hayvanları koruma..gibi bir alan beğenerek kendinize bir kulüp veya dernek bulabilirsiniz. Kendi işinizi kurma gibi bir planınız varsa bu yıl zamanı geldi! 

Kova ve Yükselen Kova

Kariyer konusunda 12 yılda bir gelen şansa sahipsiniz ve eğer işsizseniz hemen başvurularınızı arttırın! Eğer işiniz varsa; yükselme, terfi konuları ve ücret artışı, yatırım yapma ve geçmişte yapılan yatırımların meyvelerini toplama durumları 2018’in konularından. Mesela 10 yıl önce aldığınız arsanın önünden yol geçmesi olası :) Ayrıca uzak seyahatler, yurt dışı konularının ön plana çıkması -yabancılarla aşk, evlilik veya eğitim için yurt dışına gitme, yabancı bir şirket ortaklığı vs- görülebilir. Gizli düşmanlar, depresif hissetme ve melankoli, sağlık sıkıntıları gibi konular gündeme gelebilir ancak gelen desteklerin olması sizleri bu durumlarla baş etme konusunda rahatlatacaktır. Ayrıca ruhsal konulara yönelme, bilinçaltı temizliği, NLP vs. kursuna katılma gibi planlarınız varsa bu süreç sizi çok destekleyecektir. 2018’de iyi bir yaşam koçu veya hipnoterapist karşınıza çıkabilir. Temmuz ve Ağustos tutulmaları yılın sıkıntılı zamanları ve siz de en sert etkilenen gruptasınız, bu nedenle bu aylarda kendinize dikkat etmenizde fayda var. Yaz ayları sizde gerginlik yaratabilir, beklemediğiniz ve hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Haziran sonunda Mars’ın burcunuzda geri gitmeye başlaması bazı durumlarda gecikmelere, aksamalara sebep olabilir.  Bu dönemde spor, meditasyon, seyahate çıkma gibi aktiviteler yapmanız sizi rahatlatacaktır. Uranüs’ün Mayıs 2018’de Boğa burcuna geçmesi ev, aile, yurt alanlarında değişimleri hayatınıza getirecek ve alacağı destekler 2018 için bunların daha keyifli bir hale geleceğiniz gösteriyor. Kasım 2018’de Jüpiter’in burcunuzu destekleyen bir duruma geçmesi ile şansınızda açılmalar başlayacaktır.   

Balık ve Yükselen Balık

Yılın en şanslı burçlarından birisiniz sevgili balıklar. Gökyüzündeki destekler hayalini uzun süredir kurduğunuz birçok fırsatı önünüze getirecektir.  Evlilik, yeni bir iş, hayatınıza aşkın çat kapı gelmesi gibi deneyimlerin yanında gelirlerinizde gözle görülür şekilde artış da olacaktır. Eğer kendi işinize sahip olmak istiyorsanız bu yıl ciddi destek göreceksiniz. Yüksek öğretim, felsefe, ufku geliştiren ve farkındalığınızı arttıracak olan her türlü fırsat sizi bulacaktır. Ayrıca yurt dışı konular da (yabancılarla aşk, evlilik veya eğitim için yurt dışına gitme, yabancı bir şirket ortaklığı gibi) gündeminize girebilir. Düşüncelerinizin ve duygularınızın olumluya dönmesi ile kendinize yeni bir hayat oluşturmaya başlayacaksınız.  Temmuz ve Ağustos ayları yılın sıkıntılı zamanları ancak; siz olumsuz durumlarda kazançlı çıkacak olan gruptasınız. Sağlık, iş yeri ve çalışma koşulları gibi konularda bazı can sıkıcı gelişmeler olabilir ancak durumun sizin hayrınıza olacağını ve güzel sonuçlanacağını belirtmek gerek. 2014 Aralık itibariyle çok zor dönemlerden geçtiniz, eee artık siz de mutlu olun, sizin de yüzünüz gülsün :) 2018 Mayıs itibariyle Uranüs sizi desteklemeye başlayınca, son 7 yıldır bir türlü elinize geçmeyen paraların ve fırsatların teker teker size geldiğini göreceksiniz ve maddi-manevi  rahatlayacaksınız.

Yazar Astrolog İlkay Çıkla


Sosyal Medyadan takip edin


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder